Најдете препродавач во ваша близина:

Поврзете се со локални бизниси кои нудат и поддржуваат DataNumen производи. Услуги за професионална обука и интеграција од А. DataNumen препродавач ќе ви помогне да постигнете максимална поврат на вашата инвестиција:

Држава/ТериторијакомпанијатаКонтакт Инфо
ГлобалнаSHI International CorpТелефон: + 1-888-764-8888

Адреса: Главниот штаб на ШИ
Авенија Дејвидсон 290
Сомерсет, NJујорк 08873
САД

ГлобалнаSoftwareONEТелефон: + 41 44 832 41 69

Е-пошта: info@softwareone. Со

адреса: SoftwareONE АГ | Седиште на компанијата
Риденмат 4
CH-6370 Станови
Швајцарија

ГлобалнаCOMPAREX AGАдреса: Лајпциг, Германија
ГлобалнаCACI International IncАдреса: округот Арлингтон, Вирџинија, САД
ГлобалнаInsight EnterprisesТелефон: + 1-800-467-4448

Адреса: Глобално седиште на Увид
6820 С. Харл Аве.
Темпе, АЗ 85283
САД

ГлобалнаSynnex CorporationГлавен телефон: + 1-510-656-3333

Главен факс: + 1-510-668-3777

Продажба: + 1-800-756-9888

Адреса: Седиште на компанијата
44201 Нобелов драјв
Фремонт, Калифорнија 94538
САД

ГерманијаCCP Software GmbHтелефон+ 49 6421 1701-0

Е-пошта: sales@ccpsoft.de

адреса: CCP Software GmbH
Рудолф-Брајтшаид-Страже 1-5
35037 Марбург

ИндијаSelect Software (I) Pvt. Ltd. Телефон: + 91-80-25285265

Факс: +-91 80 25250510-

Е-пошта: sales@selectindia.com

Адреса: Бр.14, Комори Балаџи
2-ри кат, 10-ти главен пат
Бангалор
Индија

ИндијаAB&D Software India Pvt. Ltd.Фиксен телефон: + 91-080-4111 5871

Телефон: + 91 96322 27977

Е-пошта: sales@abdindia.co.in

Адреса: АБ & Д Софтвер Индија Пвт Рибар
# 2079, Ц блок, Кодехелали,
Сахакар Нагар, Бангалор 560092
Индија

Кина
Сингапур
Тајван
Хонг Конг
Тајланд
Индонезија
Виетнам
Малезија
Бангладеш
Индија
Брунеи
Cogito Solutions Ltd.Телефон: + 852-23976665

Факс: + 852 28775988-

Адреса: Единица Б, 13 / Ф., Кула Винсан,
98 Томсон патот,
Ванчај, Хонг Конг

КинаCOGITO SOFTWARE CO.,LTD.Phone: +86-10-68421378, +86-10-68421379

Факс: +-86 10 68703469-

Адреса: Соба 1105, Ц2, Хао Баи Да Ша,
Бр.50 Ксисанхуан северен пат, област Хаидијан,
Пекинг Кина 100048

Ерменија
Азербејџан
Белорусија
Грузија
Иран
Казахстан
Киргистан
Либија
Молдавија
Монголија
Русија
Таџикистан
Турција
Туркменистан
Венецуела
Виетнам
Украина
Узбекистан
Softline GroupТелефон / Факс: +7 (495) 232-00-23

Веб сајт:
www.softline.ru
www.softlinegroup.com

Е-пошта: info@softlinegroup.com

адреса:
Дербеневскаја. 7, бр. 8,
Москва, Русија 115114

Русија
Заедницата на независни држави (ЗНД) и Балтичките земји
Pba Consult LLCPba Consult LLC
адреса:
Pba Consult LLC,
8-3, ул. Јарославска,
Москва, 129366, Русија
Телефон: + 7 495 797-89-97
Факс: +7 495 797-89-85
Е-пошта: канцеларија@pbaconsult.com
Веб-страница: www.pbaconsult.com
РусијаSyssoft, LLCТелефон: +7 (495) 646-14-71 лок.113

Е-пошта: et@syssoft.ru

адреса:
Syssoft, LLC
Pohodniy proezd 4/1, исклучен. 111,
Москва 125373, Русија

РусијаSoftmap, LLCSoftmap, LLC

Телефон: +7 (495) 627-69-00

Е-пошта: info@softmap.ru

ВиетнамНејзин ДРКНејзин ДРК

Ха Нои, Виетнам, 10000

Телефон: + 84903408066

Е-пошта: giaimaransomware@gmail.com

 

Станете а DataNumen препродавач:

DataNumen нуди можност за препродавачи да генерираат дополнителни приходи со приклучување кон DataNumen Програма за партнери на препродавач. Едноставен процес на запишување ќе ви овозможи да станете дел од најголемите во светот и мost успешна програма за препродавач на производи за враќање на податоците.

Го поздравуваме секој, вклучително и препродавачи со додадена вредност, системски интегратори и консултанти кои продаваат услуги и / или дополнуваат софтвер или хардвер на крајни корисници директно или компании кои вршат продажба и промоции на производи преку продажни места, продавници за софтвер, продавници за компјутери, оддел продавници, супермаркети и така натаму.

DataNumen програмата за препродавачи е најдобра. Зошто?

 • Попуст дури 65%, зголемен за вашата изведба.

Ние нудиме нов продавач 10% попуст веднаш. И штом продадете повеќе од 5 лиценци за кој било производ во одреден месец, ќе добиете барем 20% попуст за какви било набавки во следниот месец. И можете да добиете поголем попуст со продажба на повеќе, како што следи:

Ако продадовте повеќе од 5 лиценци во одреден месец, ние ќе ви понудиме 20% попуст во следниот месец!
Ако повеќе од 10 лиценци, попустот ќе биде 25%!
Ако повеќе од 20 лиценци, попустот ќе биде 28%!
Ако повеќе од 50 лиценци, попустот ќе биде 35%!
Ако повеќе од 100 лиценци, попустот ќе биде 50%!
Ако повеќе од 200 лиценци, попустот ќе биде 65%!

Продајте повеќе и заработете повеќе! С.tart Сега!

Белешка: Доколку вашата продажба падне, тогаш попустот исто така ќе се намали.

 • DataNumen производите се многу популарни.

Затоа ви обезбедуваме цврста гаранција за високо ниво на продажба. Како светски лидер во технологиите за враќање на податоците, го продадовме нашиот наградуван софтвер за обновување на податоци во над 130 земји. Нашите клиенти се движат од почетник на компјутер, до професионални ИТ консултанти и даватели на услуги за враќање на податоци, од мали организации до големи бизниси, вклучително и богатство 500. Всушност, секој корисник на компјутер може да има потенцијално барање за нашите производи за враќање на податоците.

 • Целосна информативна поддршка.

Како наша филијала, имате пристап до многу важни и корисни информации:

 • нови изданија,
 • сооднос на набавки и преземања (стапка на конверзија) за сите производи,
 • нашите идни маркетинг активности и попусти,
 • нашите производи за бестселер.

За да го овозможиме тоа, спроведуваме специјални вести стрostподдршка за филијали и поддршка на затворен партнерски дел со многу информации за маркетинг во врска со нашите производи. Тоа ќе ви помогне да ги изберете најдобрите производи што ќе се продаваат на вашата страница, да го оптимизирате вашиот маркетинг и да ја споредите ефикасноста на продажбата.

 • Целосни пакети материјали за промоција.

Сите материјали за промоција за сите производи (како што се опис, рекламирање и комуникациски средства, банери, награди, прегледи, најдобри мислења на клиенти, интервју со програмерите и многу повеќе) се секогаш достапни за нашите партнери. Вие нема да потрошите многу време кога барате банер или слика што ви треба на страницата.

 • Соработка рекламни кампањи и маркетинг активности.

Ние можеме да продолжиме со соработувани рекламни кампањи со вас. Постојат специјални цени за препродавачите, како и многу попусти, продажба за одмор, директна пошта и многу повеќе. Секогаш може да побарате да добиете рекламни материјали од секаков вид. Можете исто така да сметате на зголемување на процентот на провизија при уредување на новости стрostрекламни кампањи и маркетинг активности. Понекогаш дури и делумно финансираме такви активности. Имате идеја? Контактирајте не!

 • Брзата поддршка е секогаш достапна.

Било какви прашања, предлози и барања ќе бидат разгледани и ќе добиете висококвалитетен фидбек во најкус можен рок. Ве молиме, користете ја нашата повратна информација форма да поставите какво било прашање или да поставите барање во врска со нашата програма за препродавачи.

Како да сеtart

Нашата програма за препродавачи е управувана од MyCommerce.com, светски лидер во програми за препродажба на софтвер. Програмата е исклучително лесна. Нема скриени вostи тоа е слободен да се регистрирате.

Кликнете тука за да ја регистрирате програмата за препродавачи сега

По регистрацијата, ние ќе ви испратиме е-пошта за потврда што содржи вашиот ID на препродавач. Вашата сметка за препродавач ќе биде одобрен веднаш и можете да го користите за да ги купите нашите производи во моментов, како што следува:

 1. Посетете нашата веб-страница и кликнете на врската за нарачка на MyCommerce за соодветниот производ што сакате да го купите.
 2. Во образецот за нарачка во MyCommerce, во „Враќање на клиент / препродавач“ дел, внесете го вашиот ID на препродавач и лозинката за најавување. Потоа можете да го купите производот. ID на препродавачот може да се најде во е-поштата за потврда за регистрација што ви ја испраќаме, а лозинката е таа што ја внесувате кога се регистрирате.

Првично нудиме 10% попуст, и веднаш штом продадете повеќе од 5 лиценци на кој било производ во одреден месец, ќе добиете поголем попуст за какви било набавки во следниот месец.