Ние го продаваме нашиот наградуван софтвер за враќање на податоците во над 130 земји и на многу од најголемите бизниси и институции во светот. Еве неколку од нив:

 • Generalенерал електрик копродукции
 • Светски енергетски совет
 • Компанијата Форд Мотор
 • Американскиот Црвен крст
 • Мајкрософт Корп
 • Одделение за јавна безбедност
 • Дојче банк АГ
 • Националниот архив (Велика Британија)
 • Wal-Mart Stores Inc.
 • Друштво на енергетски професионалци
 • International Business Machines Corp.
 • Фонд на Комонвелтот
 • Компанијата Хјулит-Пакард
 • Универзитет во Калифорнија, Беркли
 • Компанијата Боинг
 • Правниот факултет Јеил
 • AT & T,
 • Универзитетот Принстон
 • Ко Procter & Gamble Co.
 • Универзитетот Корнел
 • Nsонсон и nsонсон
 • Универзитетот Дјук
 • Intel Corp.
 • Универзитетот Стенфорд
 • Dell Inc.
 • Универзитетот во Калифорнија, Сан Диего
 • Компанијата Dow Chemical
 • Универзитетот на Пенсилванија
 • Toyota Motor Corp.
 • Универзитетот Џон Хопкинс
 • PepsiCo Inc.
 • Државниот универзитет во Јута
 • Motorola Inc.
 • Универзитетот во Сиднеј
 • Банката на Америка Корп.
 • Универзитетот Квин
 • Национална Австралија банка
 • Масачусетс Институтот за технологија
 • Федекс Корп.
 • Универзитетот на Флорида
 • Нортвест ерлајнс
 • Карнеги Мелон Универзитетот
 • Банка еден Корп.
 • Универзитет на Медицинскиот факултет во Масачусетс
 • Warner Music UK Ltd.
 • Универзитет во Мериленд, Правен факултет
 • Кралска холандска / Шел група
 • Универзитетот во Акрон
 • Ксерокс Корп
 • Универзитетот Нион
 • Аон Корп.
 • Универзитетот во Касино
 • Компанијата Волт Дизни
 • Универзитетот во Мајами
 • Oracle Корп.
 • Универзитетот во Нова Англија
 • Спринт Корп.
 • Универзитетот Џорџ Мејсон
 • Generalенерал моторс Корп
 • Универзитет на Алјаска
 • Исчистете ги комуникациските канали Inc.
 • Универзитетот за технологија Сиднеј
 • ЕМЦ Корп.
 • Грузија Институт за технологија
 • Ексон Мобил Корп.
 • Соединетите Американски Држави
 • LG Electronics
 • Универзитет на Калифорнија, Санта Барбара
 • Wон Вајли и синови (Азија) Пте. ООД
 • Универзитет во Мичиген, Ен Арбор
 • АББ ООД
 • Универзитет во Илиноис, Урбана-Шампањ
 • Интернешнл Хонвел
 • Универзитетот во Делавер
 • Филипинска национална банка Пл.
 • Универзитет во Тексас, Остин
 • БП Плц.
 • Универзитет во Висконсин, Медисон
 • Ситигруп АД
 • Калифорнискиот институт за технологија
 • Pfizer Inc.
 • Универзитет во Минесота, збратимени градови
 • JP Morgan Chase & Co.
 • Политехничка Нанјанг
 • Морган Стенли
 • Универзитет Тексас А & М, колеџ станица
 • Компанијата Dow Chemical
 • Државен универзитет Пен, Универзитетски парк