За Тоше DataNumen

Основана во 2001, DataNumen, Inc. е признат како светски лидер во технологиите за враќање на податоци. Го продадовме нашиот наградуван софтвер за враќање на податоци во над 130 земји и на многу најголеми деловни активности во светот, вклучувајќи ги и услугите на глобални мрежи AT&T, General Electric Co., IBM, HP, Dell Inc., Motorola Inc., The Procter & Gamble Co., FedEx Corp., Xerox Corp., Toyota Motor Corp. и многу повеќе.

Ние, исто така, обезбеди комплет за развој на софтвер (SDK) за програмерите, така што тие можат беспрекорно да ги интегрираат нашите невидени технологии за обновување на податоците во нивниот софтвер.

Основната мисија на DataNumen, Inc е да се вратат што е можно повеќе податоци од ненамерни податоци катастрофи. Со нашите напредни технологии, ние се стремиме да ги откриеме најдобрите можни решенија за нашите клиенти и да ја минимизираме загубата во корупција на податоците заради различни причини, како што се неуспеси во хардверот, лошо работење на луѓе, вируси или хакерски напади.

DataNumen, Inc е составен од тим на високо квалификувани професионалци за обновување на податоци со различни специјалности. Ние сме млад тим со иновативни идеи посветени на производство на најдобар софтвер за обновување податоци во светот.

Нашите канцеларии:

регионот Адреса
Азија Пацифик DataNumen, Inc
26 / Ф., Прекрасна групна кула
Пакет 791, 77 Коноут пат
Централниот
Хонг Конг
Азија Пацифик DataNumen, Inc
20 Мартин Место, пакет 532
Сиднеј, NSW 2000
Австралија
Европа DataNumen, Inc
1 плоштад Трафалгар, пакет 290
Лондон, WC2N 5BW
Обединето Кралство
Европа DataNumen, Inc
Bahnhofstraße 38, пакет 153
Ерфурт, 99084 година
Германија
Северна Америка DataNumen, Inc
3422 стара капитолска патека, пакет 1304 година
Вилмингтон, ДЕ, 19808-6192, САД